2016. június 12., vasárnap

0,7 szigetelés

Megcsináltam a szigetelést a ciszternán. 2 anyagot használtam. Sarkokra élekre Aqufin 2 KM lett. Ez egy krémes állagú habarcs ami vízzáró és van egy öngyógyuló képessége is. (0,8 mm nél kissebb repedése betapaszt magától) Élekre került még szallag is beleágyazva ebbe az anyagba de a padló egyenletlenségei miatt az szigetel szerintem. De 2KM ből mindenhova került dögivel úgyhogy elvileg nem ereszthet.
A falakra padlóra meg Aqafin IC került. Ez egy viszonylag híg anyag amit fel kell kenni ecsettel a falra és még átmenni rajta kefével hogy beszivárogjon. Szabad mésszel valami kristályokat képez amit elzárják a kapilárisokat a betonban. 
Elég komoly leírás volt mind a két anyaghoz. Hogy kell keverni hogy kell utokezelni, hogy viselkedik nagy páratartalomban stb. 
Gondoltam ha már ilyen drága (17 ezer egy zsák) és meló is van vele betartom amiket ír. Gyakorlatilag grammérleggel mértem ki a megfelelő arányokat keverésnél.
 Egyedüli nehézség az Aqafin IC nél volt ahol nagyon írták hogy rosszúl szellőző helységben kell szellőztetni mert páralecsapódás nem tesz neki jót friss állapotában. Összedobtam hát kályhacsövekből és autóventilátorból egy szellőztetőt ami gyorsan lecsökkentette a páratartalmat és sokkal kellemesebb lett a klima. 
Érdekes hogy első nap után  meg már a magas páratartalmat igényelte és vigyázni kellett nehogy kiszáradjon. Akkor leszereltem a kis sufni szelőzeteőt és locsoltam.

Bepatintottam a szivatyút is. Elég viharvert de megbízató zacszivatyú. Szokásos centrifugális elven működő de ez még teljes mértékben fém házas kivitelű.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése