2016. június 12., vasárnap

0,8 lefolyó

Sokat agyaltam hogy kéne a lefolyót megcsinálni. A leejtés elég kicsi és mivel a ciszterna viszonlyag magasan van ezért minden centiért harcolni kellett. Végül sikerült. 3 helyről szedi össze a vizet és vezeti be a ciszernába. Összesen kb 21 m cső és jópár idomot építettem be. Az első részen (képen a kukáknál)meg is emeltem a szintet hogy föld alá kerüljön a cső.
Sokat szenvedtem a csövek összerakásával. Pedig nagyon egyszerű. Lényeg hogy tisztának kell lenni a csatlakozásnak + egy kis kézmoso és egy kis mozgatásal szépen összecsúszik. Ahol nehezebb rá lehet segíteni egy kis fával megtolni de jó esetben ez nem is kell. Összegkötést a fém csatrornával úgy oldottam meg hogy levágtam a végét a fém résznek (szinte mind lyukas volt már...) és egy felemelhető műanyag kpe csőcsúszik a fém csőről a kpe 90 könyökre. Így tisztítható is a lefolyó. A hatalmas essőt mondjuk pont lekéstem vele szombat délután de ha legözelebb esik az már belefolyik..
1 dolog maradt csak hátra. Elektromosan bekötni a szivatyút. Majd legközelebbi szabad hétvégén megcsinálom. Mára elég ennyi




 Szombaton délután akkora esső volt hogy egybefűggő víz lett a ciszterna alján a tetőn keresztű beszivárgó vízből. Az utcát is ellepte és gyakorlatilag folyóvá vált.  Durva volt de a legközelebbinél már az ereszből befolyik a ciszternába.


0,7 szigetelés

Megcsináltam a szigetelést a ciszternán. 2 anyagot használtam. Sarkokra élekre Aqufin 2 KM lett. Ez egy krémes állagú habarcs ami vízzáró és van egy öngyógyuló képessége is. (0,8 mm nél kissebb repedése betapaszt magától) Élekre került még szallag is beleágyazva ebbe az anyagba de a padló egyenletlenségei miatt az szigetel szerintem. De 2KM ből mindenhova került dögivel úgyhogy elvileg nem ereszthet.
A falakra padlóra meg Aqafin IC került. Ez egy viszonylag híg anyag amit fel kell kenni ecsettel a falra és még átmenni rajta kefével hogy beszivárogjon. Szabad mésszel valami kristályokat képez amit elzárják a kapilárisokat a betonban. 
Elég komoly leírás volt mind a két anyaghoz. Hogy kell keverni hogy kell utokezelni, hogy viselkedik nagy páratartalomban stb. 
Gondoltam ha már ilyen drága (17 ezer egy zsák) és meló is van vele betartom amiket ír. Gyakorlatilag grammérleggel mértem ki a megfelelő arányokat keverésnél.
 Egyedüli nehézség az Aqafin IC nél volt ahol nagyon írták hogy rosszúl szellőző helységben kell szellőztetni mert páralecsapódás nem tesz neki jót friss állapotában. Összedobtam hát kályhacsövekből és autóventilátorból egy szellőztetőt ami gyorsan lecsökkentette a páratartalmat és sokkal kellemesebb lett a klima. 
Érdekes hogy első nap után  meg már a magas páratartalmat igényelte és vigyázni kellett nehogy kiszáradjon. Akkor leszereltem a kis sufni szelőzeteőt és locsoltam.

Bepatintottam a szivatyút is. Elég viharvert de megbízató zacszivatyú. Szokásos centrifugális elven működő de ez még teljes mértékben fém házas kivitelű.